התחדשות עירונית


משרדינו מייצג בעלי דירות בפרוייקטים של התחדשות עירונית הן במסלול של תמ"א 38 (עיבוי/הריסה ובינוי) והן במסלול של "פינוי בינוי".

הליווי המשפטי של דיירים מתבצע החל מהשלבים המקדמיים; כינוס ישיבות דיירים, מינוי נציגות, קבלת החלטות ל"הנעת" ההליך, פניה ליזמים, עריכת התמחרות או מכרזים, בדיקת הצעות היזמים/קבלנים, עריכת שאלונים ובדיקת "סל הזכויות", ניהול מו"מ עם יזמים, עריכת הסכם התקשרות, וליווי משפטי עד להשלמת הפרוייקט והכל, תוך מתן יחס אישי ומקצועי.

למשרדנו יתרון גדול מאוד בעסקאות אלו הן לאור ניסיונו הרב והידע שצבר בתחום התכנון והבניה והמקרקעין והן לאור ניסונו בייצוג רשויות מקומיות ועדות מקומיות (מתן ייעוץ משפטי לרשויות בהיבטים של התחדשות עירונית), יזמים (ייזום וקידום תוכניות וייצוגם בפני הרשויות) ובעלים פרטיים (ייצוג וניסיון בניהול פרוייקטים והבנת צרכי בעלי הזכויות לאורך כל התהליך). 

תהליך העבודה משתנה בהתאם לצרכיי ובחירת בעלי הזכויות, כאשר בפני בעלי הזכויות שני מסלולים לביצוע הפרוייקט:


המסלול ה"קלאסי"- במסגרתו משרדנו מסייע לבעלי הזכויות בבחירת היזם ומיצג אותם למול היזם הנבחר.
מסלול ה"מנהלת"- במסגרתו משרדנו פועל בשיתוף פעולה עם שמאי ואדריכל המייצגים את בעלי הזכויות מתחילת ההליך כ"מנהלת הפרוייקט". המנהלת מבצעת בדיקות ראשוניות לפרוייקט, פועלת להכנת תוכניות לאישור הוועדה בשיתוף עם העירייה ובוחרת קבלן מבצע באמצעות מכרז, הכל בשקיפות ושיתוף פעולה מלא עם בעלי הזכויות. 

 

ראיונות :


 

עוד' בתיה בראף מליכזון, התגברות על חסמים בהתחדשות עירונית פרק 17

 

 

עוד' רונית עובדיה, הקפאת פרויקטים בסביבת המטרו כך תושפעו פרק 23

 

 

 

עוד' אילנה בראף, הלאמת הארנונה בחוק ההסדרים מדוע הרשויות החזקות מתנגדות פרק 25

 

 

 

עו"ד בתיה בראף מליכזון

 

 

צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

checked
עבור לתוכן העמוד